Семінар «Східне партнерство: нові виклики громадянському суспільству в Україні»

Семінар «Східне партнерство: нові виклики громадянському суспільству в Україні»
Львів, 16-17 вересня 2010 р.

Контекст семінару:
Мета семінару «Східне партнерство: нові виклики громадянському суспільству в Україні» – сприяння розумінню та участі громадянського суспільства в Програмі співробітництва Європейського Союзу «Східне партнерство», яка спрямована на посилення співпраці між країнами членами Європейського Союзу (ЄС) та країнами сусідами. Дана програма стосується співпраці між Україною та ЄС, в тому числі розвитку партнерства організацій громадянського суспільства з керівними органами установ ЄС, країн-учасниць ЄС і 6 країн східного партнерства в питаннях планування, застосування, контролю та оцінки програм Східного партнерства, зокрема використання інструментів ЄС – таких як Європейський Інструмент Сусідства та Партнерства (ENPI). Нові програми ENPI, зокрема – «Польща – Білорусь – Україна», «Румунія – Молдова – Україна» та «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» дають українським учасникам можливість виступити ефективними партнерами в європейських програмах, залучити значні кошти на вирішення питань соціально-економічного розвитку.

Питання, які виносяться для обговорення:
Загальні питання
Теми виступів:
• Участь України в агентствах та програмах ЄС: уроки, перспективи, можливості
• Програма співробітництва Європейського Союзу (ЄС) з країнами сусідами «Східне партнерство» – посилення співпраці між країнами членами ЄС та країнами сусідами. Роль громадянського суспільства.
• Програми Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ENPI): перші кроки.
Блок І «Розвиток транскордонного співробітництва: проблеми та перспективи»
Теми виступів:
• Транскордонне співробітництво: проблеми та перспективи. Сучасні тенденції розвитку транскордонного співробітництва.
• Підходи до покращення координації політики транскордонного співробітництва на європейському, національному та регіональному рівнях.
• Організації громадянського суспільства в Україні: роль в процесах європейської інтеграції та розвитку транскордонної співпраці.
Блок ІІ «Реалізація спільних операційних програм Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства: нові виклики»
Теми виступів:
• Від технічної допомоги – до партнерства
• Збільшення відповідальності держави, органів місцевої влади та неурядових організацій в питаннях соціально-економічного розвитку територій
• Децентралізація та передача владних повноважень на місця. Можливі форми співпраці суб’єктів місцевого розвитку
Блок ІІІ «Перспективи сталого розвитку Карпатського єврорегіону»
Теми виступів:.
• Розробка єдиної стратегії сталого розвитку в регіоні – роль громад, органів місцевого самоврядування та органів місцвої влади.
• Перспективи сталого розвитку Карпатського єврорегіону у фінансовій перспективі Європейського Союзу на 2014-2020 роки.

Цільова аудиторія: безпосередню участь в семінарі візьмуть 25 осіб з 7 областей України (Волинська, Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Вінницька, Рівненська). Склад учасників: експерти провідних громадських організацій, що займаються питаннями місцевого розвитку та впровадженням програм технічної допомоги Європейського Союзу; представники органів місцевої влади, що мають досвід впровадження локальних проектів за участю громади, місцевої влади та міжнародних програм.

Заплановані результати:
підготовка практичних рекомендацій місцевим органам влади та органам управління програмами Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства (ENPI) щодо покращення умов впровадження програм; використання рекомендацій, напрацьовані учасниками проекту при підготовці та впровадженні транскордонних проектів в рамках ІІ Конкурсу Програм «Польща – Білорусь – Україна», «Румунія – Молдова – Україна» та «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна».

Просимо Вас розглянути можливість підготовки доповіді по одній із вище означених тем та презентації під час семінару. Всі доповіді увійдуть в збірник, який буде виданий коштом Регіонального представництва фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі.
З метою узгодження остаточної програми семінару просимо Вас надіслати Вашу доповідь до ГО «Європейський діалог» в термін до 9 серпня за адресою: sofiy@mail.lviv.ua

Comments are closed.